Erdogan i Guterres u Ukrajini: Turski predsjednik poziva Zelenskog i Putina da se direktno sastanu u Turskoj, no čini se da nijedan nema volje za takav potez
Objavljeno

Predsjednik Recep Tayyip Erdogan sastao se s ukrajinskim predsjednikom Volodimirom Zelenskim i glavnim tajnikom UN-a Antoniom Guterresom na trilateralnom summitu u Lavovu tijekom svog prvog putovanja u Ukrajinu nakon izbijanja rata 24. veljače. Trojica čelnika razgovarala su o trenutačnoj fazi rata u Ukrajini koji traje već skoro 6 mjeseci. Također je bilo govora i o izvozu žita iz Ukrajine prema svjetskim tržištima.
Putujući u Lavov kopnenim putem iz Poljske, Erdogan je održao svoj prvi sastanak sa Zelenskim u palači Potocki. Erdogana i Zelenskog pratilo je veliko izaslanstvo koje su činili ministri i visoki dužnosnici. Na sastancima su bili i turski ministar vanjskih poslova Mevlut Cavusoglu i ukrajinski ministar vanjskih poslova Dmitro Kuleba.