Desničarski prosvjedi u Kijevu - traže smjenu ukrajinskih vlasti i pokretanje vojne ofenzive s ciljem povratka Krima

1 min
14

Objavljeno

Više tisuća desničarskih prosvjednika okupilo se na ulicama Kijeva tijekom jučerašnjeg dana tražeći političku smjenu vlasti. Prosvjed dolazi u trenutku obilježavanja treće obljetnice otkako je s vlasti svrgnut predsjednik Viktor Janukovič.

Skup je organiziran od strane tri desničarske stranke koje tvrde kako su vlasti preslabe te kako ne pružaju dovoljno snažan otpor "ruskoj agresiji" - riječ je o skupinama koje zagovaraju vojni povratak Krima u sastav Ukrajine, kao i znatno žešću borbu protiv pobunjenika na istoku Ukrajine.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt