Nove video snimke sugeriraju kako su na istoku Ukrajine u napadima korišteni helikopteri s UN oznakama

3 min
21

Objavljeno

Procurile su poprilično neugodne snimke za vlasti u Kijevu - na snimkama se navodno vidi kako su za vrijeme ofenzive na istoku Ukrajine korišteni bijeli vojni helikopteri Mil Mi-24 s oznakama Ujedinjenih Naroda. Iz ureda generalnog tajnika Ban Ki-moona ističu kako bi uporaba vojne opreme za mirovne misije u "ne-mirovnim" operacijama bilo kršenje UN pravila.

Iz UN-a ističu kako zemlje koje pridonose UN snagama moraju ukloniti sve oznake Ujedinjenih Naroda kada se oprema vraća u matične zemlje, tj. kada ista više nije u aktivnoj uporabi u sklopu pojedinih UN mirovnih misija.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt