Krvavi dan u istočnom ukrajinskom gradu Mariupol - vojska tenkovima ušla u centar grada, ubijani nenaoružani civili

3 min
102

Objavljeno

Tijekom jučerašnjeg dana u istočnom ukrajinskom gradu Mariupol izbili su sukobi nakon što su pučističke vlasti iz Kijeva poslale vojsku, uključujući i tenkove, na ulice grada kako bi se obračunali s "teroristima". Povod za ovu operaciju bili su pobunjeni policajci koji su se zabarikadirali unutar zgrade policije te odbili slušati daljnje naredbe iz Kijeva.

Iz lokalne bolnice potvrđeno je kako je najmanje 5 ljudi ubijeno, a oko 40 ih je ranjeno. Informaciju je potvrdila i Anna Neistat iz organizacije Human Rights Watch koja se nalazi na terenu u Mariupol. Ističe kako su većina ranjenih pogođeni u noge i u prsa iz automatskog oružja.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt