Katalonski separatizam kreće dalje s novim vodstvom - Hoće li Katalonija u roku od 18 mjeseci imati svoje institucije, uključujući i vojsku?

1 min
6

Objavljeno

Carles Puigdemont |

Katalonski parlament tijekom jučerašnjeg dana potvrdio je novog separatističkog lidera što bi moglo sada dodatno ojačati političku struju u Kataloniji koja želi otcijepljenje od Madrida.

Za lidera pokreta koji se zalaže za nezavisnost izabran je Carles Puigdemont koji je na toj funkciji zamijenio Artusa Masa. Podsjetimo, katalonske stranke imale su do ponedjeljka da izaberu novog lidera, u protivnom morali bi se održati novi regionalni izbori.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt