ESKALACIJA U RUSIJI

Wagner snage zauzele grad Rostov, prijete napadom na Moskvu, zatvaraju se autoceste, u glavnom gradu provode se "antiterorističke mjere", uskoro se obraća Putin

3 min
37

Objavljeno

Scena iz Rostova (izvor: Twitter) |

Šef Wagnera, Jevgenij Prigožin, koji se otvoreno pobunio protiv ruskog vojnog vrha, poručio je kako njegove snage drže pod kontrolom južni ruski grad Rostov na Donu. U novoj poruci istaknuo je kako će šefovi ruske vojske, ministar obrane Sergej Šojgu i načelnik glavnog stožera Valerij Gerasimov, morati doći k njemu u Rostov ako žele razgovarati.

Prigožin se javio video porukom iz vojnog sjedišta južnog ruskog vojnog okruga. "Ako Šojgu i Gerasimov ne dođu k nama, onda ćemo mi doći k njima. Blokirat ćemo grad Rostov i uputit se prema Moskvi", poručio je.

U 07:30 prema lokalnom vremenu Prigožin je poručio kako njegove snage kontroliraju sve vojne baze i lokacije unutar grada, uključujući i zračnu luku. Podsjetimo, riječ je o gradu koji ima više od milijun stanovnika (10. po veličini u Rusiji).

VIDEO: Wagner u Rostovu

U isto vrijeme guverner regije Lipeck u središnjoj Rusiji ističe da je autocesta M-4 koja povezuje Moskvu s južnim regijama zatvorena za promet na granici s regijom Voronjež, nekih 400 km južno od Moskve. Zatvaranje autoceste dolazi nakon informacija da je veći naoružani konvoj Wagnerovih boraca ušao na ruski teritorij. U ovom trenutku nije poznato jesu li Wagnerovci ušli samo u Rostov ili se kreću i prema nekim drugim pravcima. Podsjetimo, Prigožin je u više navrata zaprijetio da će ući u Moskvu.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt