Ruski MVP Lavrov: "Nemamo potvrde o američkoj operaciji protiv Baghdadija, no znamo da je SAD odgovoran za stvaranje ISIL-a što znači da su sada, ako je istina što tvrde, zapravo eliminirali vlastitu kreaciju"
Objavljeno

Ruski ministar vanjskih poslova, Sergej Lavrov, poručio je kako Rusija i dalje ne može potvrditi tvrdnju Washingtona po pitanju eliminacije ISIL-ovog lidera Baghdadija. No, Lavrov je također poručio kako je upravo SAD odgovoran za pojavu ISIL-a.
"ISIL je stvoren u vrijeme dok je SAD sudjelovao u ilegalnoj invaziji na Irak. Došlo je do sloma iračke države, a Amerikanci su na slobodu pustili ekstremiste koji su se tamo nalazili", istaknuo je Lavrov u razgovoru za ruski TV kanal Rusija 24. "Dakle, Amerikanci su sada na neki način eliminirali ono što su i sami kreirali - ukoliko se ta eliminacija uopće dogodila", poručio je.
Naglasio je kako ruska vojska i dalje nema dovoljno informacija kako bi potvrdili je li se američka operacija s ciljem eliminacije Baghdadija, kako su to opisali Trump i Pentagon, uopće dogodila.