Okršaj u Moskvi: Boris Johnson i Sergej Lavrov - o uplitanju u izbore i narušenim ugledima

1 min
6

Objavljeno

Britanski ministar vanjskih poslova Boris Johnson sastao se tijekom jučerašnjeg dana u Moskvi s ruskim kolegom Sergejem Lavrovom, no susret je prošao poprilično napeto - naime, za vrijeme novinske konferencije dvojica su se dohvatila pitanja navodnog ruskog uplitanja u Zapadne izborne procese.

Lavrov je odbacio ideju bilo kakvog ruskog uplitanja u Zapadne izbore te je istaknuo kako je i sam Boris Johnson u jednom poručio kako "nema dokaza o ruskom uplitanju u Brexit referendum" - na što je Johnson dodao kako nema "dokaza o uspješnom uplitanju", sugerirajući time da se Rusija upliće.

Lavrov odgovora: "On se sada boji da ako se ne složi samnom da će mu ugled biti uništen kada se vrati doma". Johnson uzvraća: "Sergej, Vaš ugled je taj o kojem brinem".

Iako su razmjene date u polu-šali svejedno otkrivaju činjenicu kako se rusko-britanski odnosi nalaze na vrlo niskim razinama, poprilično i zahvaljujući Johnsonu koji je zauzeo snažan anti-ruski stav otkako je preuzeo funkciju.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt