Mihail Gorbačov pred Putin-Trump sastanak: "Puno vremena je izgubljeno, moramo vratiti međusobno povjerenje i de-eskalirati globalne tenzije"

1 min
5

Objavljeno

Tijekom jučerašnjeg dana, dan prije sastanka Trumpa i Putina, bivši sovjetski predsjednik Mihail Gorbačov pozvao je Moskvu i Washington da nadoknade izgubljeno vrijeme i vrate međusobno povjerenje kako bi se de-eskalirale globalne tenzije.

"Kao prvo, dobro je da se ovaj sastanak događa, ali šteta je da se događa tek sada", rekao je Gorbačov u jučerašnjem intervjuu za rusku novinsku agenciju RIA Novosti.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt