Putin tvrdi kako su odnosi između Kine i Rusije "nešto više od strateškog partnerstva", no što će se dogoditi kada Trump preuzme vlast?
Objavljeno

Za vrijeme završne novinske konferencije za ovu godinu ruski predsjednik Vladimir Putin rekao je kako su odnosi između Rusije i Kine "nešto više od strateškog partnerstva". Nadalje, u svom završnom govoru Putin je čestitao "kineskim prijateljima" na činjenici da je valuta juan proglašena za jednu od rezervnih valuta MMF-a.
Zanimljivo će biti vidjeti kako će se razvijati odnosi između Rusije i Kine nakon što vlast u SAD-u preuzme nova administracija Donalda Trumpa. Naime, sudeći po aktualnim informacijama, Trump bi mogao prekinuti trenutačno velike animozitete između SAD-a i Rusije, no, zato bi mogao odnos između SAD-a i Kine učiniti znatno napetijim.