Šef američke CIA-e posjetio je Moskvu početkom mjeseca - razgovaralo se o Siriji i mogućem odlasku Assada

2 min
15

Objavljeno

John Brennan |

Potvrđeno je kako je šef američke obavještajne agencije CIA, John Brennan, početkom ovog mjeseca posjetio Moskvu - kako prenosi ruska novinska agencija RIA Novosti, pozivajući se na izvore iz američke ambasade u Rusiji, za vrijeme njegovog posjeta Moskvi raspravljalo se primarno o Siriji, uključujući i o mogućem silasku Bashara al-Assada s vlasti.

Glasnogovornik ruskog predsjednika ističe kako se Brennan sastao s predstavnicima ruskih sigurnosnih službi te kako nije bilo kontakta između njega i Kremlja za vrijeme posjete.

CIA pak u izjavi za medije ističe kako je Brennanov cilj bio "naglasiti ruskim dužnosnicima važnost da Rusija i Assadov režim nastave, sukladno dogovorima, s implementacijom prekida vatre u Siriji". Također se navodi kako je istaknuo da SAD podupire "stvarnu političku tranziciju u Siriji" koja bi uključivala silazak Assada s vlasti.

Ruski dužnosnici ističu kako posjet šefa CIA-e Moskvi "nije bio tajna", no, činjenica je da za vrijeme posjete nitko nije pisao o tome. Jasno je i zašto je Rusija željela prešutjeti taj podatak - da se ne bi povezao njegov dolazak u Moskvu s povlačenjem većine ruskih snaga iz Sirije.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt