Tisuće komunista u središtu Moskve slave godišnjicu Oktobarske revolucije

1 min
15

Objavljeno

Tisuće komunista su se okupili u središtu Moskve kako bi proslavili godišnjicu Oktobarske revolucije 1917., kada je komunistička partija prvi put došla na vlast.
Prosvjednici su se organizirali u kolone i kreću se prema Kremlju uz nošenje zastava i plakata, kao i portrete Lenjina i Staljina.
Nekoliko orkestara marširaju s demonstrantima i sviraju sovjetske pjesme i hvalospjeve., kako javlja Russia Today
Više o Oktobarskoj revoluciji / na današnji dan
Danas,tijekom dana u Moskvi je također održana Parada u čast učesnika legendarene parade 7. studenog 1941, kada su se njeni učesnici pravo s Crvenog trga uputili na front, u obranu Moskve od Njemačke vojske koja je došla na dvadesetak kilometara od centra sovjetske metropole.
VIDEO: Obljetnica Oktobarske revolucije na Crvenom trgu u Moskvi - 7.11.2011.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt