Eskalacija u Bukureštu: Rumunjski anti-vladini prosvjedi prerasli u sukobe s policijom, više od 400 ozlijeđenih

1 min
10

Objavljeno

Deseci tisuća izašli su tijekom jučerašnjeg dana na ulice Bukurešta kako bi prosvjedovali protiv vladajuće socijal-demokratske stranke PSD. Prosvjedi su se također održali i u više drugih gradova diljem Rumunjske, no u Bukureštu je došlo do eskalacije i sukoba s policijom, a više stotina osoba je ozlijeđeno (pojedini mediji navode kako je više od 400 osoba zatražilo liječničku pomoć).

Anti-vladine prosvjede su organizirale skupine rumunjske dijaspore ističući kako je zemlja prožeta korupcijom te kako zbog toga nastupa velika stagnacija. Također navode kako PSD želi oslabiti neovisnost pravosuđa.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt