Poljska: "EU i NATO trebaju imati zajedničku poziciju po pitanju eventualnog izbacivanja kineske kompanije Huawei s tržišta"
Objavljeno

Poljski ministar unutarnjih poslova, Joachim Brudzinski, poručio je kako EU i NATO trebaju raditi na zajedničkoj poziciji po pitanju mogućnosti izbacivanja kineskog telekomunikacijskog giganta Huawei s tržišta. Izjava dolazi neposredno nakon što je u Poljskoj uhićen upravitelj prodaje za Huawei, kineski državljanin.
"Unutar NATO-a postoje zabrinutosti oko Huaweia. Imalo bi najviše smisla kada bi postojao zajednički stav, između zemalja članica EU-a i NATO saveza", rekao je Brudzinski. Također je istaknuo kako Poljska želi "dobre i intenzivne" odnose s Kinom, ali kako se pitanje Huaweia "mora adresirati".