Njemačka ministrica obrane želi veća izdvajanja za oružane snage, a kao argument navodi "eksplicitnu rusku prijetnju"
Objavljeno

Njemačka ministrica obrane, Annegret Kramp-Karrenbauer, poručila je kako Njemačka mora izdvajati više za obranu, a kao argument navodi "eksplicitnu rusku prijetnju". Ističe kako je Rusija modernizirala svoje oružane snage te zato sada ni Europa ne smije zaostajati. Također je poručila kako bi po tom pitanju Europa morala blisko surađivati s baltičkim zemljama, Švedskom i zemljama "centralne i istočne Europe koje su ugrožene".
Kao i mnogi drugi zapadni dužnosnici koji ponavljaju ovaj narativ, AKK nije specifično pojasnila što je to "ruska prijetnja", a naročito na koji to način Rusija prijeti NATO i EU članicama.
Rusko ministarstvo vanjskih poslova poručilo je, u mnogo navrata, kako Rusija nema nikakvu namjeru niti planove pokretati napad na bilo koju NATO članicu.