Erdogan se na kraju G20 summita obrušio na sirijske Kurde: "Nećemo dozvoliti da se naoružavaju teroristi na našim granicama"

1 min
5

Objavljeno

Turski predsjednik Erdogan poručio je na kraju G20 summita kako Turska neće dozvoliti nikakve prijetnje na svojim granicama - bila je to poruka direktno upućena Kurdima, naročito sirijskim Kurdima koji želi na sjeveru Sirije uspostaviti svoju nezavisnu regiju.

S druge strane SAD je u jako dobrim odnosima s Kurdima i upravo oni, pod vodstvom SAD-a, sudjeluju u ofenzivi protiv ISIL-a u Raqqi. Naravno, Kurdi očekuju američku naklonost zauzvrat kada dođe vrijeme za ostvarenje njihovih ambicija na sjeveru Sirije. No, pitanje je kakav plan Washington ima za Kurde.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt