Broj napada na izbjeglice u Njemačkoj se udvostručio, situaciju za mobilizaciju koriste neo-nacističke skupine

1 min
6

Objavljeno

Kako prenose njemački mediji, tijekom zadnja tri mjeseca u Njemačkoj je došlo do udvostručenja napada na izbjeglice. Do sada je izvedeno ukupno 274 napada na lokacije i centre gdje se prihvaćaju izbjeglice.

List Saarbrücker Zeitung prenosi kako neo-nacističke organizacije dobivaju sve veću potporu. "Prosvjede protiv izbjeglica sada koriste nacisti kao centralnu temu za svoju mobilizaciju", istaknula je u razgovoru za list njemačka zastupnica Ursula Jelpke.

Što se tiče napada na izbjeglice spekulira se kako je ukupna brojka vjerojatno i veća jer se svi napadi ne prijavljuju. Podsjetimo, očekuje se kako će do kraja ove godine u Njemačku ući oko milijun izbjeglica i migranata. Zbog puštanja izbjeglica u zemlju počela je opadati popularnost njemačke kancelarke Angele Merkel.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt