ISIL u video poruci prijete Njemačkoj i Austriji
Objavljeno

Teroristička organizacija ISIL objavila je prvu snimku prijetnje na njemačkom jeziku, a u njoj militanti prijete terorističkim napadima na Njemačku i Austriju ističući kako žele osvetu protiv njemačke kancelarke Angele Merkel koja je, navode, "osobno kriva za krv muslimana prolivenu u Afganistanu".
Video snimka traje ukupno pet minuta. Na njoj se nalaze dvojica pripadnika ISIL-a koji govore njemačkim jezikom. Pozivaju europske muslimane da se pridruže ISIL-u u Siriji i Iraku te da pokrenu sveti rat u Njemačkoj i Austriji, prenosi njemački list Die Welt. Jedan od militanata se i osobno obraća njemačkoj kancelarki prijeteći joj.
U video snimci ističu kako je Njemačka slala oružje za borbu protiv ISIL-a te kako je sudjelovala u operacijama u Afganistanu.
Nakon izrečenih prijetnji na video snimci ubijaju dvojicu zarobljenika za koje se smatra da su pripadnici sirijske vojske.
Vezano uz temu:
Godinu dana od ISIL-ovog proglašenja kalifata: Krvavi pohod i tajanstvena održivost džihadista 