20.000 tona oružja u Cobasni: Pridnjestrovlje tvrdi kako ih se napada iz pravca Ukrajine, navode kako je meta "najveće skladište oružja u Europi"

2 min
19

Objavljeno

Google Maps |

Moldavska otcijepljena regija Pridnjestrovlje poručila je danas da je iz pravca Ukrajine otvorena vatra prema naselju Cobasna u kojem se nalazi skladište streljiva - prema njihovim riječima tamo je smješteno "najveće skladište streljiva u Europi".

Ministarstvo unutarnjih poslova ove pro-ruske regije koja graniči s jugozapadnom Ukrajinom objavilo je u priopćenju da je tijekom noći otkriveno nekoliko dronova kako nadlijeću selo Cobasna (koje se nalazi na samoj granici s Ukrajinom - označeno na gornjoj karti) i da su lansirani iz Ukrajine.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt