Hrvatska: seljaci dali ultimatum Milanoviću - najavljuju blokadu cesta i granica od 16 sati

1 min
26

Objavljeno

Predstavnici seljačkih udruga na današnjem su sastanku odlučili o potpunoj blokadi prometnica u Hrvatskoj koja bi trebala započeti u 16 sati, a premijeru Zoranu Milanoviću dali su rok do 18 sati da se očituje o njihovu zahtjevu za sastankom i formulira ga u roku od 24 sata, ili će, prijete, sutra traktorima krenuti prema Zagrebu, prenosi Jutarnji List.

Član pregovaračkog tima Virovitičko-podravske županije Zvonko Pipić rekao je kako od 16 sati idu u blokadu granice i izlaze na autocestu.

"Imamo punktove na državnim cestama, magistralama, graničnim prijelazima. Sve je spremno za potpunu blokadu. Imamo čak i prijedlog da nakon toga blokiramo i željeznice", rekao je Pipić, prenosi RTL.

Seljaci tvrde kako im vlada "duguje poticaje". Ovo nije prvi put da seljaci na ovaj način vrše pritisak na vladu kako bi dobili novac. Do sada im je ova taktika uspijevala, no sada stvari izgledaju drugačije. Pojedini dužnosnici istaknuli su kako se ovog puta neće popustiti seljacima. Hoće li seljaci ponovno silom pritisnuti državu za novac? Vidjeti će se uskoro.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt