Sprema li se Aleksandar Lukašenko na atentat, dinastiju ili oboje? Promjena zakona u prvi plan stavlja njegovog najstarijeg sina, Viktora
Objavljeno

Bjeloruski predsjednik Aleksandar Lukašenko, koji tvrdi kako je opozicija planirala izvesti atentat na njega, poručio je kako će promijeniti zakon o nasljedstvu vlasti tako da ukoliko dođe do smrti predsjednika dok je na dužnosti kontrolu nad zemljom preuzima Vijeće za nacionalnu sigurnost. No, neki već ističu kako se Lukašenko na ovaj način priprema za tranziciju vlasti na svog sina. Naime, njegov najstariji sin, Viktor Lukašenko, je de-facto lider vijeća za nacionalnu sigurnost.
"Potpisat ću dekret o tome kako će vlast u Bjelorusiji biti uspostavljena. Ukoliko ubiju predsjednika već idući dan vijeće za nacionalnu sigurnost preuzima kontrolu", rekao je Lukašenko.