Još jedan veliki prosvjedni marš u Minsku, ali manji nego prethodnih nedjelja, upozorenje dužnosnika da snage sigurnosti imaju odobrenje koristiti vatreno oružje mogao bi biti jedan od razloga
Objavljeno

Deseci tisuća prosvjednika jučer su ponovno marširali ulicama Minska tražeći od dugogodišnjeg bjeloruskog predsjednika Aleksandra Lukašenka da siđe s vlasti. Velik broj prosvjednika izašao je na ulice unatoč prijetnji pojedinih dužnosnika da je snagama sigurnosti odobreno i korištenje vatrenog oružja protiv prosvjednika.
Podsjetimo, anti-vladini prosvjedi u Bjelorusiji traju od 9. kolovoza kada je na predsjedničkim izborima Lukašenko osvojio 80% glasova - opozicija tvrdi kako su izbori ukradeni te traže ili ponavljanje izbora ili njegov silazak s vlasti.
Prema medijskim izvorima jučer se u Minsku okupilo više od 30,000 ljudi što je puno, ali ipak poprilično manje nego prošlih nedjelja kada se okupljalo iznad 100,000.
Oko 50 osoba je uhićeno, a svjedoci navode kako je u dijelovima grada bio onemogućen pristup Internetu.