Veliki prosvjed protiv restriktivnih mjera: Više od 10,000 na ulicama Beča

1 min
3

Objavljeno

Najmanje 10,000 prosvjednika marširalo je tijekom jučerašnjeg dana kroz glavni grad Austrije kako bi prosvjedovali protiv restriktivnih mjera koje su na snazi s ciljem sprečavanja širenja zaraze koronavirusom. Mnogi od njih pozvali su i na ostavku kancelara Sebastiana Kurza.

Prosvjednici su izašli na ulice Beča u trenutku dok su Kurz i njegov kabinet raspravljali o mogućnostima produljenja postojećeg, već trećeg lockdowna u Austriji. Podsjetimo, austrijski lockdown uključuje ograničenja po pitanju kretanja dok su sva ne-esencijalna poslovanja zatvorena. Tijekom današnjeg dana očekuje se odluka glede mogućeg produljenja aktualnog stanja.

Očekivano, većina prosvjednika nije nosila maske niti se držala propisane socijalne distance.

Tijekom dana okupila se i druga skupina, koja podupire restriktivne mjere, a u jednom trenutku umalo je izbio sukob, no policija ih je zadržala razdvojenima.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt