Uz rusko-turski blagoslov kreću najveći infrastrukturni projekti na Balkanu: Ogranak plinovoda Turski tok skrenut će iz Srbije u BiH, usporedno s autocestom Beograd-Sarajevo koju će graditi Turska, a Erdogan istu naziva "garancijom mira u regiji"

4 min
17

Objavljeno

Milorad Dodik, jedan od trojice predsjednika predsjedništva Bosne i Hercegovine koji su jučer bili u službenom posjetu Turskoj, komentirao je kako je BiH zainteresirana za isporuku ruskog plina putem plinovoda Turski tok. Podsjetimo, riječ je o relativno novom plinovodu (pušten je u promet u siječnju prošle godine) koji preko Crnog mora i dalje Turske dovodi ruski plin prema europskim tržištima.

"Turski tok stigao je do Srbije i mi smo zainteresirani da stigne i do BiH. Ne smijemo propustiti ovu priliku, moramo imati mogućnost dostaviti plin u gradove diljem naše zemlje", poručio je Dodik za vrijeme posjete Turskoj, nakon novinske konferencije koju je održao s turskim predsjednikom Erdoganom.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt