Bivši ruski ministar vanjskih poslova upozorava na opasnost izbijanja nuklearnog sukoba na prostoru Europe
Objavljeno

Bivši ruski ministar vanjskih poslova, Igor Ivanov, koji je bio na funkciji od 1998. do 2004., rekao je kako se zbog aktualnih tenzija između Istoka i Zapada povećava opasnost od izbijanja nuklearnog rata na tlu Europe. Tvrdi kako je opasnost danas najveća još od 80-ih godina.
"Rizik konfrontacije s uporabom nuklarnog oružja u Europi najviše je još od 1980-ih godina", rekao je, ističući kako je točno da Rusija i SAD smanjuju svoj nuklearni arsenal, ali tempo eliminacije ovog opasnog oružja vrlo je spor. Podsjetimo, Rusija i SAD imaju po 7,000 nuklearnih bojevih glava svaki, što je oko 90% svjetskog arsenala.