NATO uspostavlja dva nova sjedišta u Europi - u Mađarskoj i Slovačkoj: "Ovo je naše najveće jačanje snaga još od završetka Hladnog rata"
1 min
7
Objavljeno

NATO planira ojačati svoje snage s dva nova sjedišta na prostoru istočne Europe - u Mađarskoj i u Slovačkoj. Informaciju je potvrdio NATO-ov generalni tajnik, Jens Stoltenberg. Ističe kako se radi o najvećem pojačanju snaga "od završetka Hladnog rata".
"Nova sjedišta u Mađarska i Slovačkoj osigurati će nam da se naše snage mogu ubrzano kretati i učinkovito biti premještene po potrebi", rekao je šef NATO saveza u razgovoru s novinarima.