Europa zabrinuta za odnos s Turskom koja bi uskoro mogla postati znatno autoritarnija - Erdogan rekao kako će se razmotriti ponovno uvođenje smrtne kazne

1 min
13

Objavljeno

Lideri Europske unije pozvali su Ankaru da se suoči s organizatorima propalog pokušaja državnog udara u skladu sa zakonom, strahujući kako bi represija mogla štetno djelovati na već ionako napete odnose između EU i Turske.

Europska unija je izrazila punu potporu za turske vlasti - zajedničku izjavu dali su predsjednik Europskog vijeća Donald Tusk, predsjednik Europske komisije Jean-Claude Juncker i šefica EU vanjskih poslova Federica Mogherini. U izjavi se poziva na "što brži povratak ustavnog poretka u Tursku".

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt