Sprema li se na ponovno pokretanje ofenzive? Erdogan pred odlazak u Washington optužio i SAD i Rusiju da se ne drže dogovora oko kurdskih snaga na sjeveroistoku Sirije
Objavljeno

Turski predsjednik Erdogan, koji se idući tjedan očekuje kod Trumpa u Washingtonu, optužio je SAD, ali i Rusiju, da se ne drže svojih obveza po pitanju kurdskih snaga. Tvrdi kako se kurdski YPG, unatoč dogovorima, prvo sa SAD-om (Mike Pence u Ankari) i kasnije s Rusijom (sastanak Putin-Erdogan u Sočiju), još uvijek ne povlači s pograničnog prostora. Također ističe kako će o tome razgovarati s Trumpom idućeg tjedna u Washingtonu.
Podsjetimo, turska vojska pokrenula je vojnu ofenzivu na sjeveroistočnu Siriju s ciljem odbacivanja kurdskih snaga od granice ističući kako iste predstavljaju prijetnju turskoj nacionalnoj sigurnosti. U kratko vrijeme zauzeli su oko 120 km dugačak teritorij uz granicu.