Erdogan prijeti: "Bez obzira kako završili pregovori sa SAD-om mi ćemo razbiti teroriste istočno od Eufrata u Siriji - oni koji su svoje povjerenje dali u ruke stranih sila završit će pod zemljom!"

1 min
10

Objavljeno

Turski predsjednik Erdogan poručio je kako će Turska uništiti "teroristički koridor" istočno od Eufrata u Siriji bez obzira kako završili aktualni pregovori sa SAD-om. Podsjetimo, SAD i Turska su još prije više mjeseci dogovorili uspostavu tzv. "sigurne zone" na prostoru uz tursku granicu, prostor kojeg zajedno s američkom vojskom kontroliraju kurdske YPG snage, no takav plan se nije realizirao i SAD i dalje surađuje s kurdskim snagama koje Turska smatra teroristima.

Ovog tjedna turski mediji su objavili kako njihov vojni vrh upravo razmatra pokretanje nove velike ofenzive u Siriji (treće u nizu) - one istočno od Eufrata.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt