Zračni napadi na istoku Sirije: SAD tvrde kako su izveli napad na ISIL, lokalni izvori tvrde kako je ciljana sirijska vojska

1 min
7

Objavljeno

Američka koalicija objavila je kako su izveli zračne napade na položaje ISIL-a na istoku Sirije, ciljajući jednog od njihovih zapovjednika, no lokalni sirijski mediji objavili su drugačiju verziju - tvrde kako su američke zračne snage ciljale položaje sirijske vojske.

Napadi su se desili tijekom jučerašnjeg dana, na prostoru pustinje Badiyah, američka koalicija tvrdi kako im je meta bio ISIL-ov zapovjednik Abu al Umarayn (riječ je o vođi ISIL-ove ćelije koja je u studenom 2014. pogubila Amerikanca Petera Kassiga).

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt