Ruska vojska oštro kritizirala američku koaliciju u Siriji: "U mjesec dana ubili su više od 120 civila, koriste zabranjeno oružje, a tisuće mrtvih i dalje su pod ruševinama Raqqe koja je izbrisana u bombardiranju"

1 min
6

Objavljeno

Rusko ministarstvo obrane objavilo je kako je američka koalicija tijekom zadnjih mjesec dana ubila više od 120 civila na prostoru Sirije, u zračnim napadima na naselja na istoku zemlje.

"Učinkovitost napada je niska, ponekad čak i kurdski borci greškom postaju mete koalicijskog bombardiranja. Neselektivno bombardiranje je krivo za veliki broj mrtvih. Ono što također jako zabrinjava je uporaba municije koja je zabranjena međunarodnim konvencijama", navodi se u izjavi ruskog ministarstva obrane.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt