SAD napokon javno priznali da šalju oružje sirjskim pobunjenicima

1 min
9

Objavljeno

YouTube |

Zbog još nepoznatog razloga Obamina administracija je odlučila javno izaći s informacijom da u Siriju ne šalju samo tzv. "nesmrtonosnu" pomoć - očito zbog činjenice da je već posve jasno da je sirijska oružana opozicija uvelike proizvod američkih ambicija u pokušaju rušenja vlasti u Damasku.

U razgovoru za CNN Obamina savjetnica za nacionalnu sigurnost, Susan Rice, rekla je: "SAD najviše doprinosi u humanitarnoj pomoći, do sada smo poslali 1,7 milijardi USD. Zato je SAD pojačao potporu za umjerene pobunjenike, uključujući smrtonosnu i nesmrtonosnu pomoć gdje god možemo poduprijeti civilnu i vojnu opoziciju".

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt