Analiza: Tko je glavni Assadov predsjednički rival, Hassan al-Nouri? Podržava borbu protiv terorista, želi dobre odnose sa Zapadom, ljuti i zbunjuje CNN-ovu voditeljicu Amanpour
Objavljeno

Zapadne sile već su unaprijed odbacile demokratski proces u Siriji ističući kako će predstojeći predsjednički izbori biti "samo farsa" kojom se nastoji predsjedniku Assadu dati "demokratski legitimitet". Kao argument se ističe činjenica da se zemlja i dalje nalazi u ratu, mada su sukobi u Siriji do sada već izolirani samo na pojedina područja.
Zanimljivo je primijetiti kako isti akteri koji toliko žestoko odbacuju demokratski proces u Siriji, u isto vrijeme ne vide nikakav problem u održavanju predsjedničkih izbora u Ukrajini gdje su se dvije cijele pokrajine proglasile nezavisnim državama, a bojkot je najavljen na širem prostoru istoka zemlje.