Assadova politička savjetnica: "Uz političku volju, sirijska kriza može se okončati za dva tjedna - mora se prestati s dovođenjem terorista preko turske granice"

2 min
14

Objavljeno

pilt.delfi.ee |

Politička i medijska savjetnica sirijskog predsjednika Bashara al-Assada, Dr. Bouthaina Shaaban, istaknula je kako "sirijska kriza može biti gotova za dva tjedna ukoliko bude postojala politička volja na svim stranama". Podsjetimo, o Shaaban je bilo riječi već i ranije, upravo je ona odradila nekoliko ključnih međunarodnih putovanja kako bi važne sile zauzele konkretan stav (vidi: Sirijska delegacija u New Delhiju traži snažnu potporu BRICS bloka - "Da nema BRICS-a završili bismo kao Libija").

"Ako razne strane budu imale političku volju da se zaustavi patnja Sirijaca, sirijska kriza se može zaustaviti u par tjedana. Kada bi se samo zaustavilo financiranje naoružanih pobunjenika i prebacivanje terorista preko turske granice, 50% sirijske krize bi se rješilo u dva tjedna", istaknula je Shaaban u ekskluzivnom razgovoru za RT.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt