Američka UN ambasadorica Samantha Power "prodaje" agresiju na Siriju liberalima - antiratni aktivisti: "Ovo je odvratno, reinkarnirala se kao ratni jastreb"
Objavljeno

Izgleda kako se točno zna tko će se koristiti za uvjeravanje koje skupine kada je riječ o planu napada na Siriju. Tako je Bijela kuća jučer poslala Samanthu Power, novu američku ambasadoricu pri UN-u, da pokuša uvjeriti Obaminu liberalnu bazu u to kako je napad na Siriju nužan.
Govor je jučer održala u Centru za Američki Progres, istaknutoj liberalnoj "think tank" organizaciji. Nadalje, Power je bivša "aktivistica za ljudska prava" te je time idealna za ovu ulogu. U svom govoru osvrnula se na cijeli popis potencijalnih zabrinutosti još uvijek neodlučnih zastupnika i javnosti te je tako istaknula: "Mi koji se zalažemo za ograničenu uporabu sile moramo opravdati svoje stajalište, preuzeti odgovornost za rizike i potencijalne posljedice ovog poteza".