Njemačka i SAD: "Ruske rakete ugrožavaju Izrael i mirovni proces u Siriji"

2 min
66

Objavljeno

Američki državni tajnik John Kerry i njemački ministar vanjskih poslova, Guido Westerwelle, održali su zajedničku konferenciju s koje je poručeno kako će rusko dostavljanje S-300 sustava Siriji naštetiti mirovnom planu pred konferenciju u Ženevi. Također se ističe kako dostava S-300 Rusiji "ugrožava Izrael".

"Dostavljanje S-300 sustava u regiju ne pomaže u vrijeme kada nastojimo organizirati mirovnu konferenciju i stvoriti mir", rekao je američki državni tajnik John Kerry na jučerašnjoj konferenciji u Washingtonu. "Ponovno im poručujemo (Rusiji) da ne remete ravnotežu u regiji imajući na umu Izrael. Oružje koje se šalje Assadu, bez obzira da li se radilo o novim ili starim ugovorima, ima izuzetno negativan utjecaj na ravnotežu interesa i stabilnost regije te se ugrožava Izrael", rekao je. Westerwelle se također složio kako bi dostava S-300 sustava ugrozila mirovni proces.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt