Saudijska Arabija: masovni egzodus stranih radnika, stotine tisuća napuštaju zemlju - policija se brutalno obračunala s onima koji su ostali, tisuće privedene, nekoliko ubijenih

3 min
6

Objavljeno

Saudijska policija sukobila se tijekom jučerašnjeg dana sa stranim radnicima na prostoru siromašne gradske četvrti u glavnom gradu, Rijadu. Sukob dolazi gotovo tjedan dana nakon što je policija privela tisuće stranih radnika, a jedan radnik je ubijen od strane policije.

Snage sigurnosti u interventnoj opremi napale su skupinu radnika i pucali su u zrak. Radnici su uzvratili kamenjem i drugim objektima, gađajući policiju i policijska vozila, prenosi jedan svjedok u razgovoru za Reuters.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt