18 godišnjak preminuo nakon sukoba s policijom na istoku Saudijske Arabije

1 min
5

Objavljeno

18-godišnji prosvjednik preminuo je dan nakon što je upucan u prsa za vrijeme sukoba prosvjednika i snaga sigurnosti na istoku Saudijske Arabije, u regiji Qatif, prenosi Press TV. Informaciju je potvrdilo saudijsko ministarstvo unutarnjih poslova, no, ističu kako je mladić prvi otvorio vatru i ubio pripadnika policije i ranio drugoga.

Prosvjedi protiv monarhije sve su učestaliji na istoku zemlje, gdje žive većinom Šijiti. Nekoliko izvještaja potvrdilo je kako su se prosvjedi održali i u Rijadu i Meki, ali daleko manjeg intenziteta.
Prosvjedi na istoku zemlje su se pojačali nakon što je došlo do privođenja istaknutog propovjednika Sheikh Nemr al-Nemra.

Prosvjedi se održavaju još od veljače 2011, većinom na prostorima gradova Qatif i Awamiyah. Prosvjednici su pozvali na oslobađanje svih političkih zatvorenika, veću slobodu i prestanak diskriminacije.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt