Američke i europske aviokompanije prekinule letove za Tel Aviv, broj mrtvih u Gazi raste, UN: "Velika mogućnost da Izrael vrši ratne zločine"

1 min
12

Objavljeno

Izraelska agresija na Gazu nastavlja se i danas. Tisuće Palestinaca prisiljene su napustiti svoje domove. Broj žrtava, većinom civilnih, do danas se popeo na 668. U isto vrijeme vodeće američke i europske aviokompanije prekinule se letove za Tel Aviv, strahujući od Hamasovih dalekometnih raketa, što bi za Izrael moglo značiti znatne ekonomske gubitke.

UN Visoka Povjerenica za Ljudska Prava, Navi Pillay, istaknula je danas kako postoji "velika mogućnost da Izrael vrši ratne zločine u Gazi". Izrael, očekivano, odbacuje takve izjave te tvrdi kako Hamas civile koristi kao "živi štit".

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt