John Kerry u Omanu - razgovori o Siriji, Bliskom istoku i prodaji oružja

2 min
8

Objavljeno

Američki državni tajnik John Kerry jučer je posjetio Oman kako bi prisustvovao potpisivanju dogovora o prodaji oružja u vrijednosti od 2,1 milijarde USD. Oman od SAD-a kupuje kopnene anti-zračne obrambene sustave kao zaštitu protiv krstarećih raketa, dronova i neprijateljskih zračnih napada, potvrdio je jedan dužnosnik američkog State Departmenta u razgovoru s novinarima.

Dio ove prodaje potvrđen je još u listopadu 2011. kada je američko ministarstvo obrane obavijestilo Kongres da će se Omanu prodati protuzračni sustavi Avenger, rakete Stinger i napredne rakete zrak-zrak srednjeg dometa. Taj dio dogovora iznosio je 1,25 milijardi USD, što upućuje na to da se u međuvremenu dogovor o kupnji oružja gotovo udvostručio.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt