Netanyahu: "Izrael razvija ofenzivne rakete koje mogu gađati bilo koju točku na Bliskom istoku, imat ćemo kapacitete koje nema nijedna druga zemlja"
Objavljeno

Izraelski premijer Benjamin Netanyahu poručio je kako Izrael razvija "ofenzivne rakete" koje će biti u stanju gađati bilo koju metu na prostoru Bliskog istoka. Također je potvrdio kako Izrael radi i na skorašnjem lansiranju "mikro-satelita" u svemir.
Za vrijeme govora u sklopu posjeta kompaniji IAI (Israel Aerospace Industries) izraelski premijer poručio je i kako izraelski proizvođač trenutačno radi na oružju s kapacitetima "kakve još nema niti jedna zemlja na svijetu".
"Ta ofenzivna snaga Izraela bitna je za nas u svim sektorima", rekao je.
Podsjetimo, Izrael je zadnjih godina izveo niz napada na prostoru Sirije (više stotina), a u zadnje vrijeme ponovno je napeta granica između Izraela i Libanona.