"Nemamo druge opcije" - Izrael se priprema za novi rat s Hamasom, ali napad bi mogao biti i sredstvo skretanja pozornosti

1 min
11

Objavljeno

Izraelski ministar obrane, Avigdor Lieberman, poručio je kako Izrael nema druge opcije nego pokrenuti vojnu akciju protiv Hamasa. Njegov komentar dolazi u trenutku dok informacije govore kako je Izrael već počeo gomilati vojsku, trupe i tenkove, na granici s Pojasom Gaze.

"Ratovi se pokreću samo onda kada ne postoji drugog izbora, a sada više nema drugog izbora", poručio je Lieberman za vrijeme govora u izraelskom parlamentu. "Sve druge opcije smo probali, ostala je jedino opcija najžešćeg odgovora", istaknuo je ratoborni izraelski ministar.

Podsjetimo, retorika je eskalirala nakon što su prošlog tjedna rakete iz Gaze ispaljene na Izrael, a izraelska vojska je promptno uzvratila zračnim napadima na Gazu.

Spomenimo pritom i to kako je Izrael zadnjih dana ubrzao rušenje palestinskih naselja na prostoru okupirane Zapadne obale kako bi mogli dodatno proširiti ilegalna židovska naselja. Imajući to u vidu napad na Gazu, ako se desi, mogao bi imati i skretanje pozornosti kao jedan od glavnih ciljeva.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt