Diskriminacija protiv Židova crnaca u Izraelu: Izbili sukobi u Tel Avivu za vrijeme prosvjeda protiv rasizma i policijske brutalnosti

1 min
5

Objavljeno

Izraelske snage sigurnosti jučer su upotrijebile suzavac nakon što je prosvjed protiv rasizma i policijske brutalnosti prerastao u sukobe. Naime, u Tel Avivu prosvjed su održali Židovi porijeklom iz Etiopije, koji su često diskriminirani u Izraelu.

Izvori prenose kako je za vrijeme prosvjeda ozlijeđeno preko 20 policajca i preko 20 prosvjednika. Prema pisanju izraelskog lista Haaretz, prosvjednici su se pokušali probiti u zgradu gradske vijećnice. Na centralnom trgu prevrnuto je jedno policijsko vozilo. Zbog mogućnosti daljnjeg sukoba u Tel Aviv stižu pojačanja iz redova snaga sigurnosti.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt