Vrhovni američki general stigao u Bagdad, ali ne da bi s tamošnjim vlastima razgovarao o pokolju više stotina nenaoružanih prosvjednika već kako bi upozorio na potrebu suzbijanja iranskog utjecaja
Objavljeno

Vrhovni američki general, Mark Milley (na slici gore), stigao je jučer u Irak u vrijeme dok traju veliki anti-vladini prosvjedi u kojima su snage sigurnosti već pobile više stotina prosvjednika. Milley pak nije došao da bi s vlastima razgovarao o ovom pokolju već kako bi izrazio veliku američku zabrinutost zbog iranskog utjecaja u Iraku i široj regiji.
Podsjetimo, u isto vrijeme traju veliki (i zadnjih dana sve nasilniji) prosvjedi u Libanonu, pa i samom Iranu. Neki smatraju kako SAD može iskoristiti ovu situaciju kako bi smanjio iranski utjecaj na prostoru Bliskog istoka i to je očito glavni razlog zašto je general Milley stigao u Bagdad.