100 mrtvih u epidemiji koronavirusa: Trump ponudio pomoć Kini

1 min
11

Objavljeno

Broj mrtvih u epidemiji koronavirusa prešao je 100, a situacija ima velike posljedice na samo funkcioniranje u Kini. Naime, deseci milijuna ljudi "zapeli su" za vrijeme najvećeg kineskog blagdana pošto se neki gradovi nalaze u karantenama i/ili je radnicima rečeno da se za sada ne vraćaju na posao s godišnjih odmora (naime, u ovo vrijeme milijuni Kineza putuju iz velikih gradova obiteljima u manje gradove ili na sela).

Osjeća se i pad dionica na globalnoj razini zbog koronavirus krize. Podatak o 100 mrtvih dodatno unosi nemir na svjetska tržišta, a prva preminula osoba registrirana je jučer i u Pekingu. Službeno, broj oboljelih trenutačno iznosi 4,193, no neki stručnjaci smatraju da su stvarne brojke daleko veće.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt