Jedan od najvećih napada ekstremista na sjeveroistoku Nigerije zadnjih godina: Više od 65 ubijenih civila

1 min
1

Objavljeno

Najmanje 65 oosba ubijeno je u velikom pokolju u režiji Islamista na prostoru sjeveroistočne nigerijske pokrajine Borno (označena na gornjoj karti), potvrdili su državni mediji. Napad je izveden za vrijeme pogreba. Ovo je jedan od najvećih pokolja civila od strane ekstremista u Nigeriji zadnjih godina.

Za sada još uvijek nema informacija po tome tko je izveo napad, nijedna skupina još nije preuzela odgovornost, no može se nagađati. Dvije su terorističke skupine na ovom prostoru koje su ranije izvodile ovakve napade - jedna je Boko Haram, a druga su njihovi rivali ISWA (Islamska država Zapadna Afrika).

Nigerijski predsjednik Muhammadu Buhari osudio je nasilje te je naredio vojsci da pronađu počinitelje.

Podsjetimo, Borno regija je epicentar aktivnost i Boko Harama i ISWA-a. Sukob na tom prostoru traje već desetljećima, a islamistički militanti ubili su na tisuće civila dok su milijuni pobjegli.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt