Hollande posjetio Mali: "Naše trupe ostati će koliko god bude trebalo"

2 min
4

Objavljeno

Press TV | http://www.presstv.ir/detail/2013/02/03/286998/france-will-stay-in-mali-hollande/

Francuski predsjednik Francois Hollande stigao je jučer u posjet Maliju, državi u kojoj upravo traje francuska vojna intervencija protiv pobunjenika na sjeveru. "Ostati ćemo koliko god budemo potrebni, ali nećemo se utaboriti ovdje, ovo je kratka operacija. Biti ćemo uz vas dok bude trajala obnova", rekao je Hollande za vrijeme govora u glavnom gradu Malija, Bamaku. Tvrdi kako su u posljednjih 3 tjedna militantima zadani "veliki udarci", ali kako još uvijek nisu poraženi.

Pohvalio je angažman francuskih trupa te obećao dodatnu pomoć. "Francuska će ostati sve dok ne dođe vrijeme da nas Afrikanci zamijene. Do onda biti ćemo uz vas i na sjeveru Malija", rekao je Holland. Nakon govora Hollande se zajedno s predsjednikom Malija, Dioncoundaom Traoreom, uputio prema gradu Timbuktu nad kojim su 26.1.2013. kontrolu preuzele francuske trupe.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt