Predsjednik Malija sastaje se s Hollandeom, Barossom, Ashton i ostalim EU dužnosnicima - izvori govore kako su se u Maliju iskrcale njemačke i francuske trupe
Objavljeno

Predsjednik države Mali, Dioncunda Traoré, posjetiti će ovog tjedna Francusku i Belgiju gdje će se sastati s brojnim dužnosnicima, uključujućima i onima koji trenutačno vode vojne operacije u njegovoj zemlji, kao što je francuski predsjednik Francois Hollande. Podsjetimo, Francuska je prošlog petka vojno intervenirala na sjeveru Malija nakon što je Traoré službeno zatražio vojnu pomoć u borbi protiv pobunjenika (vidi: Počela francuska vojna intervencija u državi Mali - početak operacije objavio francuski predsjednik Francois Hollande).
Za vrijeme europske turneje, Traoré će se u Parizu sastati s francuskim predsjednikom Holladenom, u Bruxellesu s predsjednikom Europske komisije, Jose Manuel Barrosom, ministricom vanjskih poslova EU, Catherine Ashton, i drugim istaknutim dužnosnicima. Glasnogovornik malijske vlade, Manga Dembelé, istaknuo je kako je njihova zemlja napadnuta od strane "terorista, kriminalaca i trgovaca drogom".