Pro-Gaddafi borci pokrenuli ustanak diljem Libije

4 min
92

Objavljeno

Kako izvještava britanska novinska agencija The Press Association, borci odani pokojnom vođi pukovniku Muammar Gaddafiju pokrenuli su niz napada u gradovima diljem Libije.
Vijest dolazi samo dan nakon što su brojni mediji potvrdili kako je grad Bani Walid ponovno u rukama pro-Gaddafi boraca, a zelena zastava vijori se gradom.
PA izvještava kako nova NTC vlada nije uspjela slomiti otpor boraca koji su i dalje odani idejama Muammar Gaddafija, unatoč činjenici da je libijski vođa ubijen u listopadu prošle godine.
NTC nije uspio ujediniti zemlju nakon 8 mjeseci žestokog ratovanja, prenosi opširni PA izvještaj.

Pobuna je izbila u gradovima diljem zemlje. Osim u Bani Walidu, borbe su izbile i u glavnom gradu Tripoliju i u centru moći NTC-a, Benghaziju.
Abdel-Rahman al-Soghayar, komandant pobunjeničke vojske u Tripoliju, potvrdio je kako su borbe izbile u nekoliko gradskih četvrti. Radnje su zatvorene, stanovnici ne izlaze iz svojih domova, istaknuo je isti izvor.
Također navodi kako su pobunu unutar Tripolija pokrenule "spavaće ćelije" koje su i dalje odane pokojnom Muammar Gaddafiju. "Iskoristili su trenutak pobune u Bani Walidu", zaključuje Abdel-Rahman al-Soghayar.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt