Kriza u Gambiji je okončana, Jammeh je otišao u egzil u Ekvatorijalnu Gvineju, novi predsjednik Barrow: "Vladavina straha je završena!"
Objavljeno

Gambijski lider Yahya Jammeh - koji je bio na vlasti od 1994. - jučer je sišao s vlasti te je napustio zemlju - otišao je u egzil u Ekvatorijalnu Gvineju. Podsjetimo, Jammeh nije htio sići s vlasti nakon što je izgubio izbore u prosincu prošle godine, no, regionalni blok zemalja zapadne Afrike (Ecowas) odlučio je izvršiti pritisak na njega te u konačnici i vojno intervenirati u Gambiju.
No, prije nego je vojska morala stupiti u direktan konflikt s njegovim snagama, Jammeh je ipak popustio te je odlučio napustiti zemlju mirnim putem.
Njegovim odlaskom okončan je znatan rast tenzija nakon što su tisuće vojnika iz Senegala i Nigerije ušle u Gambiju.
Pobjednik izbora i novi predsjednik Gambije, koji se zadnjih dana nalazio u Senegalu, Adama Barrow, poručio je nakon odlaska Jammeha: "Vladavina straha protjerana je iz Gambije zauvijek. Svi vi koji ste zbog političkih razloga bili prisiljeni pobjeći iz zemlje, sada se možete vratiti doma".